przemoc, pięść

i

Autor: www.pixabay.com

Znęcał się nad rodziną KILKANAŚCIE lat! Teraz może spędzić długie lata za kratami

2022-08-17 12:15

Nawet pięć lat więzienia grozi 61-letniemu mieszkańcowi gminy Łososina Dolna, który od kilkunastu lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Teraz mężczyzna odpowie za swoje czyny, a decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie w oczekiwaniu na wyrok.

61-latek groził, że podpali dom

W minioną niedzielę, 14 sierpnia policjanci z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 61-latek znęca się nad członkami swojej rodziny. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i ustalili, że stosował przemoc od 2012 roku. Według ustaleń policjantów mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał bezpodstawne awantury, podczas których m.in. groził podpaleniem domu, poniżał, wyzywał oraz bił najbliższych.

Pomarańczowy marsz przeciw przemocy

Mieszkaniec gminy Łososina Dolna usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Z uwagi na agresję sprawcy wobec pokrzywdzonych prokuratura, na wniosek funkcjonariuszy, wystąpiła do sądu z wnioskiem o odizolowanie mężczyzny od żony oraz dzieci. Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie i jego decyzją 61-latek najbliższe dwa miesiące spędzi za kratami, oczekując na wyrok. Za przestępstwo znęcania grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Justyna Basiaga z nowosądeckiej policji.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się doświadczyć jakiejś formy przemocy?

Policja przypomina, że na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Osoby będące ofiarami przemocy domowej lub jej świadkami powinny powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie najbliższych nie można pozwolić, żeby sprawca pozostał bezkarny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE