Zbiórka żywności dla potrzebujących. Pomóc może każdy z nas! Jak to zrobić?

2022-11-28 12:18
sklep
Autor: www.pixabay.com

Co roku przed Bożym Narodzeniem organizują akcję „Kilo”. Mowa o wolontariuszach oddziału Caritas działającego przy parafii św. Małgorzaty. Już w najbliższych dniach w kilkunastu sklepach na terenie Nowego Sącza będą zbierać żywność dla potrzebujących. Pomóc może każdy z nas.

Akcja "Kilo" w Nowym Sączu

To tradycyjna przedświąteczna zbiórka żywności, którą organizuje Caritas. Specjalne kosze, gdzie będzie można dawać produkty spożywcze, pojawią się w kilkunastu sklepach na terenie Nowego Sącza. W ramach akcji wolontariusze informują osoby robiące zakupy w sklepach o prowadzonej zbiórce, a potem odbierają podarowane zakupy. Te artykuły spożywcze są gromadzone, a przed świętami wolontariusze robią z nich paczki, które przekazują najbardziej potrzebującym. Część z artykułów zakupowych trafia do kuchni Caritas przy parafii świętej Małgorzaty.

W Nowym Sączu powstały muzealne gabloty dla niepełnosprawnych

Zachęcamy do udziału w akcji. Paczki trafią do najbardziej potrzebujących. Niestety takich osób przybywa. To najczęściej takie osoby, które mają niskie renty, czy emerytury. Najlepiej, żeby to były produkty z długim terminem ważności – wyjaśnia ksiądz Jerzy Jurkiewicz proboszcz parafii świętej Małgorzaty, gdzie działa kuchnia Caritas.

Sonda
Czy starasz się pomagać innym?

Akcja „Kilo” odbędzie się 3 grudnia. Kosze będą ustawione w kilkunastu sklepach spożywczych na terenie Nowego Sącza. W niektórych miejscach kosze pojawiły się już teraz i pozostaną aż do świąt Bożego Narodzenia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE