Zanim dojdzie do tragedii. Specjaliści PKP PLK spotykają się z instruktorami nauki jazdy

2021-11-18 16:10
Kolejne spotkanie specjalistów z PKP PLK z instruktorami nauki jazdy
Autor: Darek Ryś Kolejne spotkanie specjalistów z PKP PLK z instruktorami nauki jazdy

Specjalne warsztaty dla instruktorów nauki jazdy z Nowego Sącza i regionu zorganizowali specjaliści spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Głównym tematem spotkania było bezpieczne przekraczanie przejazdów kolejowo-drogowych.

Niestety nadal wielu kierowców w takich miejscach nie uważa, a to często kończy się tragicznie. Instruktorzy dostali materiały, które ułatwią im prowadzenie zajęć z przyszłymi kierowcami.

Wiedza i zaangażowanie instruktorów szkół nauki jazdy istotnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Są oni Ambasadorami Bezpieczeństwa. Uczą przyszłych kierowców odpowiedzialnych zachowań. Dlatego konsekwentnie prowadzimy warsztaty i rozmawiamy o bezpieczeństwie – mówi Włodzimierz Kiełczyński, dyrektor Biura Bezpieczeństwa PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Mówią Włodzimierz Kiełczyński z PKP PLK i Roman Liber z MORD w Nowym Sączu

Z przeprowadzonych przez PKP PLK warsztatów skorzystało do tej pory ponad 1000 instruktorów z całego kraju, a do 4000 szkół nauki jazdy trafiły materiały edukacyjne.

QUIZ. Czy masz szósty zmysł?

Pytanie 1 z 9
Jakie są Twoje sny?

W 2020 roku na przejazdach drogowo-kolejowych w całym regionie doszło do 9 wypadków i kolizji. Z danych PKP PLK wynika, że do 99 procent zdarzeń na przejazdach dochodzi z winy kierowców.

Najczęściej to ignorowanie znaku stop, czerwonych świateł, wjeżdżanie pod opadające rogatki i omijanie slalomem zamkniętych półrogatek – dodaje Włodzimierz Kiełczyński,

Na terenie województwa małopolskiego są 874 przejazdy kolejowo-drogowe i bezpieczne przejścia dla pieszych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE