Zagraniczne wakacje tylko z negatywnym testem na koronawirusa? Tak może być w tym roku

2021-03-23 8:00
biuro podróży w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch

Mimo rozpędzonej pandemii koronawirusa i kolejnego lockdownu mieszkańcy Noweg Sącza powoli zaczynają myśleć o wakacjach i zaglądają do biur podróży. W tych pojawiają się już pierwsze oferty wakacyjnych wyjazdów. Jedna rzecz jest raczej pewna – bez testu na koronawirusa na zagraniczną wycieczkę nie pojedziemy…

Sądeczanie, którzy myślą o zagranicznym wyjeździe na wakacje muszą liczyć się z dużymi ograniczeniami. Pracownicy biur podróży już teraz informują swoich klientów, że ci  przed wyjazdem powinni przygotować się na obowiązkowe testy na koronawirusa. Już w zeszłym roku kraje do których  Polacy masowo wyjeżdżali na wakacje wprowadziły zasady bezpieczeństwa. Na przykład turyści, przylatujący do Grecji wyrywkowo mieli pobierane wymazy na lotnisku. W tym roku testowanie przed wylotem z kraju jest raczej pewne.

MOK z Nowego Sącza sprzedaje kostiumy teatralne

Testy będą najprawdopodobniej wymagane na każdym kierunku – wyjaśnia Łucka Żytkowicz, pracownica jednego z biur podróży w Nowym Sączu. - Już przy wstępnej rozmowie informujemy o tym swoich klientów, że taka ewentualność może być. Niestety taki test klient musi zrobić sobie we własnym zakresie. Na przykład Grecja już zdecydowała, że będzie przyjmować tylko osoby zaszczepione lub z negatywnym wynikiem testu.

POSŁUCHAJ: Łucja Żytkowicz z jednego z biur podróży w Nowym Sączu mówi o tym jak mogą wyglądać zagraniczne wakacje 2021

Mimo rosnącej liczny zakażeń koronawirusem większość biur podroży w Nowym Sączu prowadzi rezerwacje wycieczek. Wielu sądeczan coraz częściej przychodzi, pyta i rezerwuje wyjazdy wakacyjne. Najwięcej zapytań jest teraz o Turcję, Grecję czy Hiszpanię. Są też regiony, do których można polecieć bez szczepienia i testu na koronawirusa. Takich badań nie wymagają Dominikana i Zanzibar. Kupujący wycieczki w biurach mogą  zabezpieczyć się na ewentualny dodatni wynik testu przed wylotem. Takim zabezpieczeniem jest ubezpieczanie obejmujące zmianę terminu wycieczki.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE