Wspólne patrole policjantów i strażaków na Jeziorze Rożnowskim

2022-08-04 8:00
Wspólny patrol strażaków i policjantów na Jeziorze Rożnowskim
Autor: KMP Nowy Sącz Wspólny patrol strażaków i policjantów na Jeziorze Rożnowskim

Przez cały sezon letni wspólnie będą odbywać patrole na Jeziorze Rożnowskim. Mowa o strażakach Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz policjantach. Takie patrole to inicjatywa Komendy Głównej Policji oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Wspólne patrole, w celu poprawy bezpieczeństwa

Każdego roku, szczególnie w okresie wakacji, nad wodą dochodzi do wielu wypadków i utonięć. Aby latem zapewnić bezpieczeństwo osobom wypoczywającym nad Jeziorem Rożnowskim, mundurowi podejmują liczne działania prewencyjne, a także pełnią służbę w Sezonowym Posterunku Wodnym Policji w Rożnowie. W tym roku dodatkowo policjantów wspierają strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, a wspólne patrole na terenach wodnych i przywodnych mają ca celu poprawę bezpieczeństwa poprzez eliminowanie zagrożeń oraz zachowań niezgodnych z prawem.

ESKA SUMMER CITY - Termy Bania Bukovina Michalowice

Takie patrole będą organizowane cyklicznie podczas trwającego sezonu letniego, a policjanci i strażacy będą pojawiać się również w rejonie innych akwenów na Sądecczyźnie – informuje Justyna Basiaga z nowosądeckiej Policji.

Sonda
Czy byłeś/byłaś kiedyś w Turcji?

O tym warto pamiętać!

Mundurowi przypominają o tym, żeby nad wodą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Nie powinniśmy pływać w miejscach zakazanych, warto korzystać z kąpielisk strzeżonych przez ratowników. Warto zwrócić także uwagę na swoje dzieci i na to, żeby nie pozostawały one same nad wodą. Policja przypomina także, żeby w trakcie pływania na materacu trzymać się blisko brzegu i nie wypływać na środek jeziora, a pływając żaglówką, łódką czy kajakiem dobrze założyć kapok. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić do wody po alkoholu, ponieważ pod jego wpływem zazwyczaj błędnie ocenia się sytuację, jak i swoje możliwości, co może okazać się tragiczne w skutkach.

W razie zagrożenia należy niezwłocznie wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nad Jeziorem Rożnowskim codziennie w godzinach 8-20 pełnią służbę policjanci Sezonowego Posterunku Wodnego Policji w Rożnowie (numer alarmowy: 723 694 982).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE