Wpadł seryjny złodziej. Na swoim koncie ma kilka włamań i kradzieży!

2022-01-27 15:30
Seryjny złodziej i włamywacz w rękach policji
Autor: KMP Nowy Sącz Seryjny złodziej i włamywacz w rękach policji

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali młodego mężczyznę, który włamywał się do nowo budowanych domów, garaży i warsztatów na terenie Nowego Sącza i powiatu.

Mężczyzna wpadł po tym jak mundurowi, którzy jechali za jego samochodem zauważyli fragment kierownicy motocykla, która była przykryta kurtką. Dlatego zdecydowali się na zatrzymanie samochodu i dokładną kontrolę.

Po wylegitymowaniu okazało się, że kierowcą forda był 22-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, natomiast na miejscu pasażera podróżował jego 27-letni znajomy. W trakcie kontroli obaj mężczyźni byli nerwowi i cały czas spoglądali na siebie. Kiedy funkcjonariusze zajrzeli do wnętrza pojazdu, znaleźli tam małego quada i mini crossa, a także dużą ilość sprzętu budowlanego. Zauważyli też łomy, kominiarkę, latarki i rękawiczki, które mogły służyć do popełnienia przestępstwa – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Szybko okazało się, że przedmioty pochodzą z włamań do garażów, do których doszło dzień wcześniej w dwóch miejscowościach na terenie powiatu. Obaj mężczyźni trafili do sądeckiej komendy.

High League - QUIZ

Pytanie 1 z 9
Kiedy odbędzie się druga gala High League

27-latkowi policjanci udowodnili łącznie 6 kradzieży z włamaniem na terenie Nowego Sącza oraz okolicznych miejscowości. Sądeczanin usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia. Część skradzionych rzeczy przekazano właścicielom.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE