Wakacyjny pociąg retro ruszył w trasę. Zobacz ZDJĘCIA I FILM!

2021-07-04 11:29

Ruszyły wakacyjne wycieczki pociągiem retro z Nowego Sącza do Chabówki. W taką podróż można wybrać się w każdą niedzielę do końca sierpnia. W pierwszą po długiej przerwie wycieczkę zabytkowym składem pojechało 200 osób.

Skład wyruszył w niedzielę po godzinie 10 z dworca kolejowego w Nowym Sączu. Pasażerowie, którzy wybrali się na wycieczkę, przyjechali z różnych miejsc Polski i Małopolski. Wycieczka pociągiem retro na trasie Nowy Sącz- Chabówka, to nie tylko powrót do przeszłości, ale także okazja do zobaczenia, zdaniem wielu, najładniejszej trasy kolejowej w Małopolsce.

Wakacyjny pociąg retro z Nowego Sącza do Chabówki

Hitem tych przejazdów jest możliwość podróżowania wagonów, których na torach już nie spotkamy. To są wagony z lat 30. i 60. ubiegłego wieku. Jest to już siódma edycja projektu „Małopolskie szlaki turystyki kolejowej”, który realizuje nasze stowarzyszenie. Trasa Nowy Sącz – Chabówka jest gwoździem tegorocznego programu, dlatego, że w tym roku ma być ona zamknięta.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?

Jesienią ma ruszyć remont części tej trasy. Dla ruchu kolejowego ma być ona zamknięta 15 listopada i prawdopodobnie pociąg retro przez kilka najbliższych lat na pewno nią nie pojedzie. WIĘCEJ TUTAJ Pociąg retro będzie kursował w każdą wakacyjną niedziele do 22 sierpnia na trasie Nowy Sącz – Chabówka. We wrześniu zaplanowano kolejne przejazdy na innych małopolskich trasach. Między innymi z Tarnowa do Tuchowa, Żabna, ale tez z Nowego Sącza do Muszyny, czy Krynicy

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE