W Nowym Sączu zapłacimy więcej za przejazd taksówką. Tak zdecydowała Rada Miasta

2022-09-14 7:41
taksi
Autor: www.pixabay.com

Sami taksówkarze zwrócili się do Rady Miasta o podniesienie stawek maksymalnej opłaty początkowej i stawek za przejechany kilometr. Argumentowali to tym, że wszystko drożeje, a maksymalne ceny nie zmieniły się od 2008 roku.

Ceny wzrosną o 100 procent?

Radni przychylili się do prośby taksówkarzy i podczas wtorkowej sesji zdecydowali o podniesieniu maksymalnych stawek do 14 złotych „trzaśnięcie drzwiami” i wyższych maksymalnych opłat za przejechany kilometr w dzień do 5 złotych oraz nocą i w święta do 7,50 zł. Tu warto dodać, że taksówkarze mogą, ale nie muszą wprowadzać od razu tych cen. Za podjęciem uchwały głosowało 14  radnych, 6 wstrzymało się od głosu. Radni miasta twierdzą, że ceny nie wzrosną do kwoty maksymalnej. Co mówili wczoraj na sesji – posłuchajcie…

POSŁUCHAJ: Radni Nowego Sącza o podwyżkach maksymalnych opłat za taksówki
Sonda
Czy często korzystasz z taksówek?

Kilka dni temu o zdanie zapytaliśmy taksówkarzy z Nowego Sącza. Jak podkreślali w rozmowie z naszym dziennikarzem, podwyżki są konieczne, bo wszystko drożeje, tylko nie opłaty za przejechany kilometr.

Wszystko idzie w górę. Wiadomo, jakie są ceny paliwa na stacjach. Nie ma najmniejszych szans za zarobek. Drożeją wszystkie opłaty, a my mamy ceny sprzed kilkunastu lat. Problem jest w tym, żeby się utrzymać. Zawsze złamanie licznika było na poziomie dwóch litrów paliwa, czyli 7 złotych. Dziś litr paliwa kosztuje prawie 7 złotych, a u ans opłata początkowa nadal wynosi 7 złotych – powiedzieli naszemu dziennikarzowi taksówkarze na postoju w Rynku.

Uchwała zakłada, że wzrosnąć ma też maksymalna opłata za godzinę postoju do 60 złotych, obecnie to 30 złotych.Uchwała wejdzie życie 14 dni po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego, czyli pod koniec tego miesiąca. Tu warto dodać, że maksymalnych stawek taksówkarze nie muszą od razu wprowadzać.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE