W Nowym Sączu kręcą film. Ekipę spotkamy na dworcu kolejowym [ZDJĘCIA]

2022-08-02 12:08

Nowosądecki dworzec zamienił się w plan filmowy. Od kilku dni powstają tu zdjęcia do kinowej adaptacji książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”. W rolach głównych wystąpią Adam Woronowicz i Mateusz Damięcki. Reżyserką jest Magdalena Nieć. Produkcja zaangażowała także mnóstwo statystów.

Plan filmowy na dworcu kolejowym w Nowym Sączu

Filmowców w Nowym Sączu można spotkać od kilku dni. Zanim pojawili się na dworcu kolejowym w Nowym Sączu, nagrywali sceny w okolicy ruin sądeckiego zamku. Film będzie adaptacją książki Romana Pisarskiego. Bohaterem powieści jest pies Lampo, który trafia do rodziny zawiadowcy stacji we włoskiej miejscowości Marittima. Szybko okazuje się, że pies bardzo lubi podróże koleją. W zdjęciach na nowosądeckim dworcu bierze kilkadziesiąt osób. Cześć z nich to statyści, którzy wcielają się w rolę pasażerów kolei. Jak przyznają, praca na planie jest ciekawa.

Posłuchaj, co mówią statyści na planie filmu "O psie, który jeździł koleją"

Historia, która wydarzyła się naprawdę Okazuje się, że pies Lampo, który jest bohaterem książki żył naprawdę. W latach 50. ubiegłego wieku sam podróżował pociągami, co wzbudziło duże zainteresowanie i był często fotografowany. Zginął w 1961 roku potrącony przez pociąg. Psa pochowano pod akacją przy stacji w miejscowości Marittima. Postawiono mu tam też pomnik.

KASIA WĘSIERSKA ROBI TRIKI, LIL MASTI vs. LINKIEWICZ, KLIMA NA ABONAMENT, SAMBA POWRACA | ESKA XD #054

Do niektórych zdjęć, które powstają na dworcu kolejowym wykorzystano eksponaty pochodzące z kolekcji Izby Tradycji Kolei, którą prowadzi Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Na dworcowym peronie we wtorek można było zobaczyć również zabytkowe wagony.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE