Niedźwiedź na ulicy Nowochruślickiej w Nowym Sączu

i

Autor: pixaby/facebook.com/PrezydentLudomirHandzel Niedźwiedź na ulicy Nowochruślickiej w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz. Niedźwiedź spacerował ulicami miasta. Jest apel władz!

2023-05-30 11:08

O sprawie poinformował o poranku na swoim facebookowym profilu prezydent Ludomir Handzel. Wiadomość dotarła do niego od mieszkańców okolicznych domów na osiedlu Chruślice i jednego z radnych. Miś przechadzał się ulicą Leśną.

Nowy Sącz. Niedźwiedź spacerował ulicami miasta

Drapieżnik prawdopodobnie przybył tu z pobliskiego lasu. Straż Miejska z Nowego Sącza potwierdziła, że otrzymała zgłoszenie o niedźwiedziu widzianym w godzinach porannych na ul. Leśnej i Chruślickiej i bada sprawę. Do akcji włączyła się także sądecka policja.

W Nowym Sączu działa kwiatomat

Sytuacja rzeczywiście poważna, wdrażamy stosowne procedury, proszę Mieszkańców o zachowanie ostrożności. Proszę by osoby, szczególnie Mieszkańcy os. Chruślice, którzy nie muszą opuszczać domów, pozostali w domach do wyjaśnienia sytuacji – informuje na swoim facebookowym profilu prezydent Ludomir Handzel.

Niedźwiedź w Nowym Sączu. Pierwszy taki przypadek?

Tu warto dodać, że w ostatnich dniach niedźwiedź był widziany w okolicach Szczawnika w gminie Muszyna. Nagranie opublikowało Nadleśnictwo w Piwnicznej. Czy to ten sam osobnik? Tego nie wiadomo. Pewne jest jedno. Straż Miejska z Nowego Sącza do tej pory nie odnotowała takiego zgłoszenia, o biegającym po mieście niedźwiedziu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE