Uczczą pamięć Sybiraków rodzinnym rajdem rowerowym

2021-09-15 7:51
rower
Autor: www.pixabay.com

Takie pomysł na sobotę mają uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół numer 2 im Sybiraków w Nowym Sączu. Organizuje oni I Sądecki Rajd Rowerowy Pamięci Sybiraków. Zaplanowano go na sobotę, dzień po obchodach Dnia Sybiraka. Dołączyć może każdy chętny.

Trasa do pokonania to mniej więcej 20 kilometrów. Poprowadzi ona z okolic ruin sądeckiego zamku na starosądeckie stawy i z powrotem. Do udziału w rajdzie organizatorzy zapraszają całe rodziny.

Piana w rzeszowskiej fontannie

Liczba miejsc jest ograniczona. Robimy to po raz pierwszy i chcemy zobaczyć, jak to wyjdzie. Spotykamy się w sobotę o godzinie 10 przy ruinach zamku, no i ruszamy w kierunku bobrowiska ścieżką rowerową. Przy stawach w Starym Sączu będzie chwila przerwy i wrócimy do Nowego Sącza – Mówi Sławomir Szczerkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 2.

Metę rajdu zaplanowano na nowosądeckim Rynku. Każdy z rowerzystów może liczyć na pamiątkowy medal. Organizatorzy przejazdu przypominają o tym, żeby zabrać ze sobą kaski rowerowe. Przejazd odbędzie się bez względu na pogodę. Do rajdu można się zapisać TUTAJ

Sonda
Czy Twoim zdaniem Polska powinna dalej być w Unii Europejskiej?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE