Trwa weekend cudów. Szlachetne Paczki trafiają do adresatów. Także w regionie sądeckim

2020-12-12 11:46
Ruszył wielki finał akcji Szlachetna Paczka.  Na Sądecczyźnie  prezenty trafią do ponad 20 rodzin
Autor: Dariusz Ryś Ruszył wielki finał akcji Szlachetna Paczka. Na Sądecczyźnie prezenty trafią do ponad 20 rodzin

Ruszył wielki finał akcji Szlachetna Paczka. Przez cały weekend wolontariusze z prezentami,   które przygotowali darczyńcy, będą pojawiać się w domach potrzebujących rodzin. W całym kraju takich adresów w tym roku jest ponad 14 tysięcy.

Szlachetnych Paczek nie zabraknie też w Nowym Sączu i regionie. W tym reku do programu zgłoszono tu ponad 20 rodzin. Co ważne każda dostanie, to o czym marzyła. Potrzeby są bardzo przyziemne.

W paczkach jest żywność, środki czystości, węgiel czy opał. Mamy rodzinę po pożarze domu, więc dla nich darczyńca ufundował sprzęt AGD. Jest też wózek dla rodziny, która spodziewa się dziecka - wylicza Agnieszka Dominik Lider Szlachetnej Paczki w Nowym Sączu.

Posłuchaj Agnieszki Dominik lidera szlachetnej paczki w regionie sądeckim oraz wolontariuszy

W rozwożeniu paczek pomagają wolontariusze. W nowosądeckim sztabie takich osób jest kilkadziesiąt.

W tym roku mam bardzo fajną rodzinę i naprawdę cudownego darczyńcę. Rodzina potrzebowała sprzętu do nauki. W paczce są laptopy i drukarkę, a także prezenty dla rodziców i dzieciaków -mówi wolontariuszka Maria Kościelniak

Nowy Sącz ma już świąteczne dekoracje

To już 20 taka akcja. W tym roku w całej Polsce w Szlachetną Paczkę zaangażowało się 8 tysięcy wolontariuszy, a pomoc trafi do ponad 14 tysięcy rodzin.  Akcję wspiera wiele znanych osób.  To między innymi sportowcy, aktorzy,  muzycy czy  ratownicy z Podhalańskiej Grupy GOPR.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE