Trudne warunki na drogach Sądecczyzny. Uważajcie na siebie!

2021-01-05 9:01
Warunki na drogach
Autor: fot. KMP Nowy Sącz Od samego rana złe warunki na drogach na Sadecczyźnie

Bardzo złe warunki od samego rana są rejonach górskich w powiecie nowosądeckim. Najgorzej jest w okolicy Krynicy. Od rana w regionie pada śnieg z deszczem, drogi są śliskie, a widoczność w niektórych miejscach może być ograniczona. Także w Nowym Sączu w ciągu dnia może padać śnieg z deszczem. Miejscami może być ślisko.

Opady śniegu i marznącego deszczu, śliskie, miejscami oblodzone jezdnie i chodniki – taka zimowa aura przywitała we wrotek rano mieszkańców Sądecczyzny. W związku z trudnymi warunkami drogowymi policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę, natomiast pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię oraz noszenie elementów odblaskowych.

Wyremontowana czytelnia dla dzieci w Sądeckiej Bibliotece

Dzisiejsza pogoda nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady śniegu czy marznącego deszczu, powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj – mówi Iwona Grzebyk – Dulak, z nowosądeckiej Policji.

QUIZ. Największe kompromitacje polskich drużyn w europejskich pucharach. Pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Który z tych luksemburskich klubów okazał się lepszy od Legii Warszawa?

Kierowcy powinni szczególnie uważać w rejonach przejść dla pieszych.  Także piesi powinni zadbać o to, żeby być widoczni na drodze. Każdy z poruszających się poza terenem zabudowanym obowiązkowo powinien mieć przy sobie element odblaskowy. Dzięki temu osoby takie są bardziej widoczne na kierowców.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE