To prawdopodobnie on podpalił budynki w Barcicach. Jest już w rękach policji!

2021-12-01 14:58
Policcjanci zatrzymali mężczyznę,  który prawdopodbnie podpalił stodoły w Barcicach
Autor: PSP Nowy Sącz Policcjanci zatrzymali mężczyznę, który prawdopodbnie podpalił stodoły w Barcicach

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali 46-letniego mieszkańca Sądecczyzny, który jest podejrzewany o podpalenie budynków gospodarczych w miejscowości Barcice w gminie Stary Sącz.

Pożar zauważono wczoraj, kilka minut przed północą. Ogień całkowicie zniszczył trzy stodoły razem z wyposażeniem. Spłonęły między innymi ciągniki oraz inne maszyny rolnicze. Straty wstępnie oszacowano na około 300 tysięcy złotych.

Od samego początku policjanci podejrzewali, że przyczyną pożaru może być podpalenie. Jeszcze w trakcie akcji gaśniczej w wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze ustalili osobę, która może mieć związek z tym podpaleniem. 46-letni mieszkaniec Sądecczyzny został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, gdzie trafił do policyjnej celi - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Po ugaszeniu pożaru na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili oględziny, w tym z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, przesłuchali pokrzywdzonych oraz świadków, zabezpieczyli ślady, rozpytali wielu mieszkańców na okoliczność zaistniałego zdarzenia.

Kinowe Uniwersum Marvela - sprawdź jak dużo pamiętasz z filmów

Pytanie 1 z 9
W którym filmie MCU pojawił się Spider-Man?
Spider-Man. Bez drogi do domu - wszystko co wiadomo o filmie. Czego możemy się spodziewać w kinie?

Pożar w Barcicach gasiło 60 strażaków, a akcja trwała prawie pięć godzin.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE