To miejsce warto zobaczyć już teraz. Będzie jeszcze ładniej. Duże zmiany w Muszynie!

2021-04-25 11:31
Kończą się prace remontowe w centrum Muszyny
Autor: Darek Ryś Kończą się prace remontowe w centrum Muszyny

Jeszcze przed wakacjami mamy zobaczyć nowy wygląd centrum Muszyny - Zdroju. W uzdrowisku właśnie kończą się prace remontowe. Zmiany będą ogromne.

Największą nowością będzie Ratusz. Nie będzie on jednak przeznaczony dla urzędników, ale dla turystów. W budynku znajdzie się między innymi Pijalnia Wód Mineralnych, sale wystawiennicze oraz Centrum Informacji Turystycznej.

Trwają prace wykończeniowe wewnątrz nowego ratusza. Między innymi montowane są urządzenia do pijalni wody mineralnej, wyposażone są już piwnice, gdzie będzie można zobaczyć, jak kiedyś wyglądało więzienie czy sala tortur. Dużo dzieje się też wokół ratusza - mówi Jan Golba burmistrz Muszyny.

Prace w ratuszu mają się zakończyć pod koniec maja, wtedy też będą mogli tam wejść turyści.

Posłuchaj Jana Golby burmistrza Muszyny

Nowy wygląd dostała też ulica Kościelna, która zamieniła się w miejski deptak. Rewitalizacja rynku w Muszynie razem z remontem ulic, które do niego przylegają kosztuje około 21 milionów złotych.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków

Turyści, którzy odwiedzają Muszynę, dostaną jeszcze jedną atrakcję, którą warto będzie odwiedzić. To ruiny zamku, które królują nad miasteczkiem. Tam też trwają prace. W planach jest między innymi podniesienie wieży oraz budowa mostu wiszącego. W części zamkowych pomieszczeń powstanie też muzeum.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE