To już ostatnia szansa. Przyjedź i sprawdź światła w samochodzie!

2021-12-03 16:30
Za darmo będzie można sprawdzić światłą w samochodzie. To już ostatnia taka okazja
Autor: Darek Ryś Za darmo będzie można sprawdzić światłą w samochodzie. To już ostatnia taka okazja

Przed nami już ostatnia w tym roku odsłona ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, do której przyłączyły się wybrane stacje kontroli pojazdów w całym kraju. Także w naszym regionie. Dzięki niej za darmo będzie można sprawdzić światła w samochodach.

Światła w samochodach będzie można sprawdzać jeszcze tylko w sobotę,  4 grudnia. Policja przekonuje, że z takiej oferty warto skorzystać,  bo od sprawnie działających świateł w samochodzie zależy bezpieczeństwo nasze i innych.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne warunki atmosferyczne, warto zwrócić uwagę na stan oświetlenia pojazdów, którego jakość bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Posłuchaj Bogdana Łęczyckiego z policji w Nowym Sączu

W kampanię na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego włączyły się trzy stacje diagnostyczne. To Auto Test Gromnik w Nawojowej, Moto Sowa w Nowym Sączu oraz stacja Fido z Ptaszkowej.

QUIZ. Śmierć w M jak miłość. Czy pamiętasz jak zmarli uwielbiani bohaterowie serialu? Łatwo zdobędziesz 8/10

Pytanie 1 z 10
Gdzie zmarł Lucjan Mostowiak, którego grał nieżyjący już Witold Pyrkosz?
M jak miłość. Lucjan Mostowiak (śp. Witold Pyrkosz)

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE