Te pojemniki trzeba opróżniać co kilka dni. Serca na plastikowe zakrętki są dużym hitem!

2021-02-09 8:19
Serce na zakrętki przy SP 3
Autor: Michał Rejduch Serce na plastikowe zakrętki przy Szkole Podstawowej numer 3

Serca na zakrętki po plastikowych butelkach okazały się strzałem w dziesiątkę. Kilka miesięcy temu ustawiono je na osiedlu Kochanowskiego w Nowym Sączu. Pojemniki znajdziemy przy ulicy Szkolnej i Padewskiego. Zainteresowanie jest tak duże, że opróżniane są co kilka dni.

Te pojemniki zapełniają się po brzegi w zasadzie co kilka dni. Serca na plastikowe zakrętki ustawił Zarząd Osiedla Kochanowskiego. Jest to inicjatywa przewodniczącego Krzysztofa Ziaji. Przy okazji też szczytny cel, bo pieniądze, które uda się zebrać ze sprzedaży plastiku są przeznaczane na rehabilitację sądeckiego sportowca Tomka Brzeskiego, który również jest mieszkańcem osiedla.

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?

Powstał taki projekt w efekcie którego te zakrętki będą mogły być sprzedane, a pieniądze trafią na szczytny cel. Cieszę się bardzo, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, które są przed Tomkiem, przed jego najbliższymi. Przypomnę, że dwa kilogramy zakrętek tu wrzuconych to jest minuta rehabilitacji dla naszego kolegi – wyjaśnia Krzysztof Ziaja, przewodniczący Zarządu Osiedla Kochanowskiego w Nowym Sączu.

Ogórek będzie woził turystów po Nowym Sączu

Tomasz Brzeski w kwietniu 2017 roku miał poważny wypadek na nartach. Przeszedł kilka operacji. Nadal potrzebuje rehabilitacji, która jest bardzo droga. To nie jedyne serce na plastikowe zakrętki, które stoi w Nowym Sączu. To, które w wakacje ustawiono przed ratuszem również cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pieniądze ze sprzedaży zakrętek z tego pojemnika zasilają konto Caritas, działającego przy parafii świętej Małgorzaty.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE