Szopka nawiązująca do wojny w Ukrainie jedną z nagrodzonych w konkursie

2022-12-15 13:08

Najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe stworzone przez uczniów nowosądeckich szkół można oglądać w Domu Gotyckim w Nowym Sączu. Konkurs po raz 26. zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 3 i Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Pomysłów młodym twórcom nie brakowało.

Nowy Sącz. Za nami kolejny konkurs szopek bozonarodzeniowych

Konkurs wrócił po rocznej przerwie, która była spowodowana pandemią koronawirusa. Uczniowie nowosądeckich szkół mieli za zadanie stworzyć szopkę bożonarodzeniową, która nawiązuje do tradycji, ale ma w sobie też coś ze współczesności. Warunkiem było wykorzystanie naturalnych materiałów oraz takich, które nie tworzą gotowych elementów. W budowie szopki mogli pomagać rodzice. Na konkurs napłynęły 33 prace. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych. Jurorów szczególnie zachwyciło kilka szopek.

Zgromadziliśmy na tej wystawie najlepsze prace. Konkurs był bardzo udany. Pace reprezentowały bardzo wysoki poziom, nagrodzono je w trzech kategoriach klas 1-3, 4-6 i 7-8. Jedną ze szczególnych prac jest ta, która nawiązuje do dramatycznych chwil, z którymi mierzy się Ukraina. Zawiera elementy, które przemawiają do nas z ekranów telewizyjnych i ta praca do nas też również przemawia. Szopki w pozostałych kategoriach, które zwyciężyły, są inne, ale wszystkie są wspaniałym nawiązaniem do tradycji i wszystkie zawierają te elementy, które oceniamy najwyżej – mówi Anna Wideł z nowosądeckiego Muzeum i jurorka konkursu.

Sonda
Jaki jest twój ulubiony program śniadaniowy?

Szopki, które w tym roku nagrodzono i wyróżniono, można oglądać w Domu Gotyckim do końca stycznia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE