Super nowoczesny sprzęt trafił do szpitala w Krynicy Zdroju. Pacjenci już korzystają!

2021-10-14 16:15
Nowoczesny aparat RTG trafił do szpitala w Krynicy
Autor: Starostwo powiatowe w Nowym Saczu Nowoczesny aparat RTG trafił do szpitala w Krynicy

Najnowocześniejszym cyfrowym aparatem RTG może się pochwalić się szpital w Krynicy Zdroju. Urządzenie udało się kupić dzięki pomocy ministerstwa zdrowia, które krynickiemu szpitalowi przekazało ponad półtora miliona złotych. Do zakupu dołożyła się też jedna z fundacji oraz samorząd powiatu.

Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi, lekarze będą mogli robić tysiące zdjęć rocznie. To szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy na Sądecczyznę przyjeżdża wielu narciarzy i często dochodzi do wypadków na stokach.

Zakupiliśmy aparat RTG wysokiej klasy za kwotę blisko 1,7 miliona złotych. To niezwykle potrzebny sprzęt. Zabezpiecza nam działanie pracowni na co najmniej kilkanaście lat - mówi Sławomir Kmak dyrektor szpitala powiatowego w Krynicy Zdroju.

Mówi dyrektor szpitala w Krynicy Zdroju Sławomir Kmak

Nowoczesny aparat RTG zastąpił mocno wysłużone urządzenie, które w krynickim szpitalu pracowało przez 17 lat, a na swoim koncie ma ponad 300 tysięcy zrobionych badań RTG.

Nowe urządzenie na pewno będzie wykorzystywane bardzo intensywnie. Skorzystają z niego przede wszystkim pacjenci ortopedyczni, pacjenci z naszej poradni, ale też każdy, kto wymaga zrobienia dobrej jakości diagnostyki RTG – dodaje dyrektor Sławomir Kmak.

Nowy aparat RTG dla krynickiego szpitala kosztował prawie milion siedemset tysięcy złotych. Ministerstwa Zdrowia wyłożyło ponad półtora miliona, fundacji Orlen 40 tysięcy, a powiat nowosądecki 100 tysięcy złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE