Stary Sącz: Wyprzedał inny samochód ścieżką rowerową. Pirat drogowy w rękach policji!

2022-08-03 11:38
Screen z filmu
Autor: KMP Nowy Sącz

Do zdarzenia doszło przed wakacjami na ulicy Jana Pawła II w Starym Sączu. Film nagrany przez kierowcę, którego ścieżką rowerową wyprzedzał inny samochód, trafił do sieci i na policję. Mundurowym udało się namierzyć pirata. Mężczyzna na pewno długo nie wiądzie za kierownice.

W ciągu kilku minut kilka przewinień

Piratem drogowym okazał się 27-latek z Sądecczyzny. Mężczyzna swój wybryk zapamięta na długo i długo też nie wsiądzie za kierownicę. Stracił prawo jazdy. Poza tym musi zapłacić mandat w wysokości 3900 złotych. Pirat drogowy został ukarany za niestosowanie się do linii ciągłej, przed rondem w Starym Sączu, wyprzedzanie pojazdu z niewłaściwej strony, w tym po drodze dla rowerów, jak również na przejściu dla pieszych. 27-latek chcąc odzyskać prawo jazdy, musi zdać egzamin sprawdzający jego kwalifikacje jako kierowcy, a następnie złożyć do starosty wniosek o przywrócenie uprawnień, wraz z aktualnym zaświadczeniem lekarskim oraz zaświadczeniem potwierdzającym pozytywny wynik egzaminu sprawdzającego kwalifikacje. W przypadku, gdy nie uda się zaliczyć takiego egzaminu, prawo jazdy zostaje odebrane i całą procedurę uzyskania uprawnień trzeba rozpocząć od nowa.

Kasia Węsierska robi triki na hulajnodze | ESKA XD - Fit vlog #54

Policja przypomina! Na drodze nie jesteśmy anonimowi

Należy pamiętać, że inni kierowcy coraz częściej rejestrują swoimi prywatnymi kamerami samochodowymi to, co dzieje się na drogach, a sieć monitoringu jest coraz bardziej rozwinięta. Później autorzy mogą podzielić się nagraniem z naszymi niechlubnymi wyczynami, dlatego warto zastanowić się, czy brawurowa jazda po prostu się nam opłaca. Policja również przypomina, że w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu funkcjonuje specjalna skrzynka elektroniczna (stopagresjidrogowej@nowy-sacz.policja.gov.pl), na którą można przesyłać materiały filmowe świadczące o agresywnych zachowaniach kierowców, którzy rażąco naruszają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE