Stary most w Kurowie znika z krajobrazu. Ruszyła rozbiórka konstrukcji!

2021-11-23 18:00
Ruszyła rozbiórka starego mostu na Dunajcu w Kurowie
Autor: GDDKiA Kraków Ruszyła rozbiórka starego mostu na Dunajcu w Kurowie

Stary most na Dunajcu w Kurowie koło Nowego Sącza powoli przechodzi do historii. Właśnie zaczęła się rozbiórka konstrukcji, która przez kilkadziesiąt lat służyła kierowcom.

Rozburzanie starego mostu było możliwe po tym, jak pod koniec października puszczono ruch po nowym moście nad rzeką Dunajec, który powstał poniżej wyburzanej przeprawy.

Stary most w Kurowie który, właśnie znika z krajobrazu miał ponad 400 metrów długości i tylko 7, 5 metra szerokości. Pamiątką po wyburzanej konstrukcji będzie punkt widokowy, który drogowcy urządzą na jednym z przyczółków starej przeprawy.

Kierowcy, którzy jadą trasą krajową numer 75 muszą jednak pamiętać, że w Kurowie nadal mamy plac budowy. Wszystkie roboty, które są przewidziane w kontrakcie z wykonawcą mają się tam zakończyć wiosną przyszłego roku.

QUIZ. Przeboje i hity z PRL. Nie zdobyć 10/10 to wstyd

Pytanie 1 z 10
Mieczysław Wojnicki śpiewał:

Nowa przeprawa nad rzeką Dunajec w Kurowie ma ponad 600 metrów długości i prawie 18 metrów szerokości. Jest chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa. Na odcinku dwóch kilometrów przebudowano też drogę krajową numer 75. Całość będzie kosztować ponad 189 milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE