Spędź jesień na rowerze, ale pamiętaj o kilku zasadach. Sprawdź, jak się przygotować!

2020-10-17 14:14 DR
Sezon  rowerowy jeszcze się nie kończy.  Jesień także dla fanów dwóch kółek
Autor: Dariusz Ryś Sezon rowerowy jeszcze się nie kończy. Jesień także dla fanów dwóch kółek

Jesień to dobra pora roku na rowerowe wycieczki. Na trasach jest mniej rowerzystów, a piękne kolory w lasach i parkach zachwycają. Wybierając się w trasę musimy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Jakich? Dowiecie się na ESKA Nowy Sącz.

Pierwszy z nich to pogoda. Fani dwóch kółek muszą pamiętać, że o tej porze roku wcześniej robi się ciemno, miejscami mogą pojawiać się też mgły. Dlatego, zanim ruszymy na jesienną wycieczkę rowerową, sprawdźmy, czy nasze dwa kółka są sprawne technicznie.

Jeżeli wykryjemy jakieś braki czy usterki, to musimy je uzupełnić i naprawić. Od tego zależy nie tylko nasze bezpieczeństw, ale też bezpieczeństw innych.

W Nowym Sączu pojawiły się stacje do naprawy rowerów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Rower powinien mieć z przodu co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej, a z tyłu światło pozycyjne barwy czerwonej plus co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwone, a do tego koniecznie co najmniej jeden sprawnie działający hamulec, a także dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy – przypomina aspirant sztabowy Ryszard Ogurek z policji w Nowym Sączu.

Posłuchaj aspiranta sztabowego Ryszarda Ogurka z policji w Nowym Sączu

Kask i kamizelka odblaskowa nie są obowiązkowe, jednak warto je zakładać. Kask chroni głowę podczas ewentualnego upadku, natomiast kamizelka odblaskowa, sprawia, że rowerzysta jest lepiej widoczny drodze.

Fani dwóch kółek, którzy sezon rowerowy już kończą, muszą pamiętać o tym, że do zimy rower trzeba odpowiednio przygotować. Nasze dwa kółka czyścimy, myjemy i smarujemy. Warto też dopompować powietrza do kół. Dzięki temu na wiosnę nasz sprzęt będzie dużo lepiej przygotowany do kolejnego sezonu.