Sanepid sprawdzi miejsca, gdzie w trakcie ferii wypoczywać będą dzieci. Kontrole ruszą po weekendzie

2022-01-13 12:00
Siedziba Sanepidu w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch Sanepid w Nowym Sączu będzie prowadził kontrole zimowisk

W poniedziałek ruszają ferie zimowe, a razem z nimi kontrole miejsc, gdzie wypoczywać będą najmłodsi. Hotele, pensjonaty i inne miejsca, gdzie zorganizowany zostanie zimowy wypoczynek dzieci, sprawdzi między innymi Sanepid. Wszystko po to, żeby wypoczywający bezpiecznie spędzili ferie.

O sprawdzenie mogą poprosić rodzice

Sanepid przygotowuje się do kontroli miejsc, gdzie wypoczywać będą dzieci i młodzież podczas ferii zimowych. Takie kontrole ruszą już po weekendzie. Inspektorzy będą sprawdzać pokoje, w których przebywają uczestnicy zimowisk, kuchnie, łazienki, ale też to, jak wygląda zachowanie zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią. Co ważne, o taką kontrolę inspektorów Sanepidu mogą poprosić sami rodzice.

Rozpoczęła się rozbiórka ponad 100–letniego wiaduktu kolejowego przy ul. Grzegórzeckiej, mimo protestów mieszkańców i miłośników Krakowa

Ocenie podlegać będą stan sanitarno-higieniczny i techniczny pomieszczeń mieszkalnych, wyposażenie techniczne obiektów, warunki do uprawiania sportu i rekreacji, czystość pomieszczeń użytkowych, dostęp do ciepłej wody i środków higieny osobistej. Kontrole takie są niezapowiedziane. O taką kontrolę mogą poprosić również rodzice dzieci przebywających na wypoczynku. Wszystkie nieprawidłowości należy zgłaszać do Powiatowej Stacji Sanitarno — Epidemiologicznej, na której terenie organizowany jest wypoczynek — mówi Dominika Łatak – Golonek, rzecznik prasowy Sanepidu w Krakowie.

Sonda
Masz już jakieś plany na ferie zimowe 2022?

W regionie Sądeckim najwięcej zimowisk będzie zorganizowanych w okolicy Krynicy, Muszyny, czy Piwnicznej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE