Sądeczanki wytańczyły na rurze tytuł wicemistrza Polski [ZDJĘCIA, FILM]

2022-06-21 12:00

Duży sukces młodych tancerek z Nowego Sącza. Patrycja Kropiwnicka i Anna Migacz mogą pochwalić się srebrnymi medalami, które wywalczyły w Mistrzostwach Polski Pole and Aerial w Kielcach. Dziewczyny na co dzień trenują w jednej ze szkół tańca w Nowym Sączu, a do zawodów przygotowywały się przez kilka miesięcy.

Taniec na rurze nie jest taki łatwy, jak wielu się wydaje

Dały z siebie wszystko i zdobyły drugie miejsce. Sądeczanki wróciły ze srebrnymi medalami z Mistrzostw Polski Pole and Aerial. Patrycja i Anna ćwiczyły przez wiele tygodni. Każda z nich musiała zaprezentować na rurze jeden układ taneczny. Patrycja przygotowała taniec, który nawiązywał do uzależnienia od smartfona i portali społecznościowych. W części tańczy z telefonem. Występ Ani opowiadał o ambicjach, które potrafią zniszczyć człowieka i jego relacje z innymi. Dziewczyny czujnie pracowały pod okiem trenerek i szefowej szkoły tańca Anety Pędzich. Godziny spędzone na sali treningowej opłaciły się.

Sądeczanki na II miejscu w Mistrzostwach Polski Pole and Aerial

Ćwiczyłam ponad trzy miesiące. Każdy element, każdą figurę trzeba było dobrze przygotować. Taniec na rurze wcale nie należy do łatwych – mówi Anna Migacz, jedna z tancerek. - Przede wszystkim to jest nasza pasja, coś, co lubimy robić w wolnym czasie. Ja nie mogłam uwierzyć w to, że zajęłam drugie miejsce. Dla mnie to był szok, ale cieszę się, że się udało – dodaje Patrycja Kropiwnicka.

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzą najsłynniejsze tańce? Taniec radości od 8/10

Pytanie 1 z 10
Z jakiego kraju pochodzi samba?

Sądeczanki w pierwszej dziesiątce

Patrycja Kropiwnicka w zawodach wystartowała w kategorii pół profesjonalistki – seniorki, a Anna Migacz w kategorii amatorek juniorek. To pierwszy tak duży sukces dziewczyn. Na tym jednak nie zamierzają kończyć i już teraz myślą o starcie w kolejnych zawodach. Razem z Patrycją i Anią na zawody pojechały też inne sądeczanki, które próbowały swoich sił. Paulina Citak zajęła ósme miejsce w kategorii seniorki profesjonalistki, Kinga Kostrzewa siódme miejsce w kategorii seniorki amatorki, artistic pole, a Aleksandra Kuczaj ósme miejsce, w kategorii seniorki amatorki artistic pole, oraz Daria Dobosz, która zajęła szóste miejsce w kategorii: juniorki profesjonalistki artistic pole.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE