Są kolejne oznaki wiosny. W naszym regionie zaczynają kwitnąć krokusy. Sprawdź gdzie!

2021-03-30 18:37
Pierwsze krokusy pojawiają się już w naszym regionie
Autor: Maciej Zwierz Pierwsze krokusy pojawiają się już w naszym regionie

Nie tylko w Tatrach, ale też w regionie sądeckim będzie można podziwiać krokusy. Takie fioletowe dywany do zobaczenia będą w Muszynie Zdroju.

Kwiaty posadzono w Ogrodach Sensorycznych i Magicznych w dzielnicy Zapopradzie. W sumie krokusów będzie tam około 2 milionów. Pierwsze już zaczynają się pokazywać.

W tym sezonie w ogrodach w Muszynie pojawią się też inne atrakcje. Trwają prace nad stworzeniem kwietnych rzeźb. Między innymi bociana, łabędzia oraz ryby.

Wkrótce pojawia się tam też nowe tablice informacyjno-edukacyjne, które opowiedzą o przyrodzie i mieszkańcach muszyńskich ogrodów.

Sonda
Czy tęsknisz za śniegiem i zimą?

Krokusy w naszym regonie zazwyczaj zaczynają kwitnąć w pierwszych dniach kwietnia. Fioletowe polany można spotkać w wielu miejscach, ale najbardziej znana jest Dolina Chochołowska w Tatrach. Co roku przyjeżdżają tam tysiące turystów, żeby podziwiać filetowe dywany. Czasu dużo nie ma, bo krokusy kwitną do 2 tygodni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE