Ruszył remont Małej Galerii. Zobacz co tam się dzieje [ZDJĘCIA]

2021-01-11 11:00 MR

Ruszył remont budynku Małej Galerii w Nowym Sączu. Na razie fachowcy zabrali się dach, który w wielu miejscach przecieka i za mocno zniszczone poddasze. Prace mają kosztować 100 tysięcy złotych. To na razie początek remontu.

Ten remont jest niezbędny. Dach Małej Galerii był w fatalnym stanie. W wielu miejscach przeciekał. Ekipy remontowe zabrały się także za poddasze, które było mocno zniszczone przez przeciekający dach. Okazuje się, że na szczęście belki dachowe są w bardzo dobrym stanie i ich wymieniać nie trzeba.

Remont był koniecznością. Po rozebraniu sufitu na poddaszu widać także braki w termoizolacji – wyjaśnia dyrektor Małej Galerii Benedykt Polański. Szczelność dachu pozostawiała wiele do życzenia, co powodowało zacieki w wielu miejscach. Były takie ściany na których zaczynał pojawiać się grzyb. Najlepiej oczywiście byłoby wymienić cały dach, ale nie mamy na razie na to pieniędzy.

Światła na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Mickeiwicza w Nowym Sączu już działają

Remont dachu i poddasza Małej Galerii będzie kosztować 100 tysięcy złotych. Jak zapowiada nowy dyrektor Małej Galerii, Benedykt Polański, to dopiero początek. W planie jest remont całego budynku, ale na razie nie ma na to kasy.