teatr robotniczy

i

Autor: www.facebook.com/TEATR-Robotniczy-im-Bolesława-Barbackiego-w-Nowym-Sącz Spektakl "Biuro matrymoniale.com" w wykonaniu Teatru Robotniczego

Rok 2022 „Rokiem Stulecia Teatru Robotniczego”. Tak zdecydowała nowosądecka Rada Miasta

2022-01-05 8:27

Właśnie w tym roku amatorski Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego kończy sto lat. Zespół działający w Miejskim Ośrodku Kultury przygotowuje się do obchodów okrągłego jubileuszu. Co w planie?

Nowe spektakle na stulecie Teatru Robotniczego w Nowym Sączu

Rada Miasta Nowego Sącza na wniosek prezydenta Ludomira Handzla jeszcze w 2021 roku zdecydowała, że ten rok w Nowym Sączu będzie „Rokiem Stulecia Teatru Robotniczego”. Zdaniem prezydenta Nowego Sącza „Teatr Robotniczy to bardzo ceniona instytucja”. Obchody ma koordynować Miejski Ośrodek Kultury, gdzie działa teatr. Już teraz w przygotowaniu są nowe spektakle.

Tak wygląda Teatr Kameralny w Bydgoszczy

Będą to liczne spektakle teatralne w różnych formach i gatunkach. Przygotowujemy również monografię na temat Teatru Robotniczego i występujących w nim na przestrzeni stu lat aktorów, ale też pracujących tu reżyserów, czy scenografów. Do obchodów będziemy angażować wszystkie grupy działające w Miejskim Ośrodku Kultury. W programie obchodów znajduje się „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, które wymaga zaangażowania sporej grupy osób, więc chcemy do tego zaprosić grupę folklorystyczną „Lachy” - wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Benedykt Polański.

Sonda
Czy lubisz chodzić do teatru?

Amatorski teatr na którego spektakle przychodzą tłumy widzów

Reżyserią spektaklu "Wesele" zajmą się Małgorzata Stobierska oraz Andrzej Górszczyk. W najbliższym czasie Teatr Robotniczy chce też wznowić spektakle, które powstały w ostatnim czasie, między innymi „Biuro matrymonialne.com”. Teatr Robotniczy działający przy Miejskim Ośrodku Kultury zawsze zrzeszał aktorów – amatorów. Przez lata istnienia przewinęli się przez niego pasjonaci sztuki, którzy mają zdolności i talent aktorski. Spektakle wystawiane przez Teatr Robotniczy z Nowego Sącza zawsze przyciągały tłumy widzów.

Dwa teatry i dwa jubileusze?

Tu warto dodać, że od pewnego czasu w Nowym Sączu działają dwie grupy pod nazwą „Teatr Robotniczy”. Pierwsza w Miejskim Ośrodku Kultury, druga przy Małopolskim Centrum Kultury Sokół pod patronatem Stowarzyszenia Animatorów Kultury, którzy w 2019 roku odłączyli się od Miejskiego Ośrodka Kultury i zastrzegli w Urzędzie Patentowym nazwę oraz znak graficzny Teatru Robotniczego. Ta działająca przy MCK Sokół obchody jubileuszu 100-lecia zainaugurowała już 2021 roku we wrześniu premierą spektaklu „Bolek i Żabusia” autorstwa Marii Molendy, w reżyserii Moniki Ślepiak. O podwójnych obchodach pisaliśmy TUTAJ

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE