Restauracje z Nowego Sącza otwierają ogródki kawiarniane. Wielu czekało na to od dawna

2021-05-14 7:38
ogródek kawiarniany
Autor: www.pixabay.com

Już nie tylko na wynos, ale także w ogródku przy restauracji. Od soboty właśnie tak będzie można zjeść obiad, czy kolacje, albo napić się kawy. Restauracje i puby z Nowego Sącza przygotowują się do otwarcia ogródków. To kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z pandemią.

Niektórzy restauratorzy odetchną z ulgą. Po ponad pół roku przerwy znowu mogą do siebie zaprosić gości. Od soboty, 15 maja będzie można korzystać z ogródków przy pubach i restauracjach.  Właściciele restauracji i pubów z Nowego Sącza do tego dnia przygotowują się już od dawna. Jak zgodnie twierdzą, powoli wraca normalność.

Raport z Anteny 13.05

Lepsze to niż nic. Jest to już coś, jakiś pierwszy krok do tego, żeby odbijać się finansowo. Natomiast co mają powiedzieć restauratorzy, którzy nie mają możliwości wystawienia stolików na zewnątrz lokalu – komentuje Barbara Żytkowicz, sądecka restauratorka. - To jest bardzo dobre wyjście z sytuacji. Możemy zaprosić gości, możemy zacząć działać, a ogródki dają nam możliwość zachowania bezpieczeństwa – dodaje Dawid Sobarnia, właściciel jednej z restauracji w centrum Nowego Sącza.

Kolejna ważna data dla restauracji i pubów to 28 maja, wtedy będzie można usiąść w środku lokalu. Od osoby, 15 maja zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek ochronnych na ulicach. Ich zakładanie nadal będzie obowiązywało w sklepach, urzędach, czy komunikacji publicznej.

Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE