Punkt widokowy w Kurowie czeka na turystów. Są tam miejsca postojowe oraz ławeczki

2022-07-09 14:48
Punkt widokowy w Kurowie już gotowy
Autor: GDDKiA Kraków Punkt widokowy w Kurowie już gotowy

Nowa atrakcja dla turystów powstała w naszym regionie. Zakończyła się budowa punktu widokowego w Kurowie koło Nowego Sącza. Taka platforma powstała na jednym z przyczółków po starym moście na rzece Dunajec.

Z nowego punktu widokowego zobaczymy między innymi panoramę rzeki Dunajec, a także nowy most, który zbudowano poniżej starej przeprawy.  Taras jest zabezpieczony słupkami i barierkami. Obok są też miejsca postojowe dla samochodów. 

Ławki na platformie widokowej w miejscowości Kurów przed Nowym Sączem zostały już zamontowane. Można tu odpocząć podziwiając widoki i nowy most na Dunajec - informuje  w mediach społecznościowych krakowski oddział GDDKiA

Do nowego punktu widokowego dojedziemy od strony miejscowości Tęgoborze drogą, która kiedyś była częścią starej trasy krajowej numer 75. Drogowcy położyli tam nowy asfalt i uporządkowali pobocza.

Przypomnijmy. Nowym mostem na Dunajcu w Kurowie koło Nowego Sącza samochody jeżdżą od jesieni 2021 roku. Przeprawa ma 602 metry długości i prawie 18 metrów szerokości. Na odcinku dwóch kilometrów zmieniono też przebieg drogi krajowej numer 75. Powstały nowe chodniki, ścieżka rowerowa oraz oświetlenie.

QUIZ. Sobotnia ortografia. To dyktando potrafi rozwiązać dziecko. Dasz sobie radę? Mniej niż 8/10 to wstyd!

Pytanie 1 z 10
[][]łta []aba mieszkała przy b[]egu jeziora

Na miejscu kończy się też budowa specjalnego punktu ważenia pojazdów, z którego będzie korzystać Inspekcja Transportu Drogowego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE