Przez dziesięć godzin walczyli z dużym pożarem. Palił się tartak w Mochnaczce Wyżnej

2022-11-22 16:52
Przez dziesięć godzin walczyli z dużym pożarem. Palił się tartak w Mochnaczce Wyżnej
Autor: KM PSP Nowy Sącz

Duży pożar gasili strażacy z Nowego Sącza. Palił się tartak w Mochnaczce Wyżnej w okolicach Krynicy-Zdroju. Straty niestety są ogromne. Do szpitala trafił też jeden ze strażaków.

Zgłoszenie do strażaków trafiło nad ranem we wtorek. Do akcji wysłano zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju oraz z najbliższych jednostek OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęta była cała hala produkcyjno-magazynowa tartaku. Płomienie przedostały się na zewnątrz budynku.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, obronie zagrożonych budynków oraz gaszenie płonącej halę. Akcja była bardzo trudna, bo strażacy musieli też zbudować punkt czerpania wody na potoku, który był oddalony od pożaru o 2 kilometry. Wodę na miejsce dowodzono też samochodami gąsieniczymi, a także samochodem cysterną z JRG numer 1 z Nowego Sącza.

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?

Po opanowaniu ognia przystąpiono do prac wyburzeniowych oraz dogaszania pożaru. Podczas akcji ranny został jeden strażak. Działania gaśnicze trwały dziesięć godzin. Pożar gasiło 15 zastępów i 54 strażaków.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE