Przerażająco piękny wał szkwałowy nad Nowym Sączem! Te zdjęcia wbijają w fotel! [GALERIA]

2021-08-04 12:35

Niesamowity wał szkwałowy pojawił się ostatnio nad Nowym Sączem. Na zdjęciach uchwycił go pan Lucjan Kos, który podzielił się z nami fotografiami. Jak sam stwierdza, wał był "przerażająco piękny"! Koniecznie zobaczcie te zachwycające zdjęcia!

Niesamowity wał szkwałowy nad Nowym Sączem!

Zdjęcia p. Lucjan Kos wykonał w poniedziałek, 2 sierpnia w miejscowości Kunów w woj. Małopolskim. Na fotografiach widać wał szkwałowy, który utworzył się nad Nowym Sączem. Jak podkreśla autor zdjęcia, budowa wału trwała ok. 15-20 minut - gdy osiągnął od spektakularny wygląd i wielkość.

Po chwili zaczął się przemieszczać na wschód. Na szczęście okazało się, że nie był groźny dla miasta, jak i okolicznych miejscowości. Można powiedzieć: "z wielkiej chmury mały deszcz" - relacjonuje autor zdjęć.

Fotografie, którymi podzielił się z nami p. Lucjan, są wprost niesamowite! Zobaczcie je w naszej galerii.

Ełk. Pędził porsche 150 km/h w terenie zabudowanym

Wał szkwałowy: czym jest? Jak powstaje?

Czym jest wał szkwałowy? Jak podają Polscy Łowcy Burz:

To gęsty, poziomy wał z mniej lub bardziej obszarpanymi krawędziami, znajdujący się w dolnej, czołowej części chmury Cumulonimbus lub rzadziej Cumulus. Przybiera on najczęściej kształt groźnego, ciemnego łuku. Jego wystąpienie na czele burzy nie powinna być lekceważona, gdyż często jest zapowiedzią wystąpienia silnych porywów wiatru."

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE