Przed świętami dary z Nowego Sącza trafią na Ukrainę

2022-12-20 7:50
Dary, które fundacja Bratnia Dusza zawiozła na Ukrainę
Autor: Fundacja Bratnia Dusza Dary, które fundacja Bratnia Dusza zawiozła na Ukrainę

Kilkaset osób mieszkających na Ukrainie jeszcze przed świętami dostanie dary, które do naszych wschodnich sąsiadów zawieźli wolontariusze fundacji Bratnia Dusza. Prezenty podarowali mieszkańcy Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Konwój za granicę wyruszył kilka dni temu.

Fundacja Bratnia Dusza zawiozła na Ukrainę dary z Nowego Sącza

Kolejne prezenty z Nowego Sącza pojechały na Ukrainę. Dla polskich rodzin, które mieszkają we Lwowie, zebrała je fundacji Bratnia Dusza. Do paczek dołożyli się nie tylko mieszkańcy miasta Nowego Sącza, ale powiatu. Dzięki hojności udało się zebrać sporo rzeczy, z których wolontariusze przygotowali paczki świąteczne. Zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

W Nowym Sączu powstały muzealne gabloty dla niepełnosprawnych

Blisko 700 osób obdarujemy tymi prezentami. To głównie mieszkańcy domów pomocy społecznej, dzieci przebywające w szpitalach, oraz mieszkańcy, którzy mają polskie korzenie. Zawozimy prezenty dla dzieci, ale też ciepłe ubrania, śpiwory, karimaty, przybory szkolne, baterie – mówi Iwona Romaniak szefowa fundacji.

Sonda
W jaki sbosób pomagasz Ukrainie?

Fundacja Bratnia Dusza od lat pomaga Ukrainie

W środę, 21 grudnia wolontariusze fundacji chcą przekazać prezenty osobom ukrywającym się w bunkrach, w czwartek chcą odwiedzić najmłodszych w szpitalach, a także Ukraińców polskiego pochodzenia. Fundacja Bratnia dusza takie akcje organizuje już od wielu lat. Tylko w tym roku na Ukrainę ta fundacja wysłała 7 tirów i prawie 90 mniejszych samochodów z darami.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE