Policyjna akcja „Granica 2021” Tym razem to tylko ćwiczenia. Czy zagrożenie jest realne?

2021-11-27 13:00
Duże policyjne ćwiczenia w Nowym Sączu
Autor: KMP Nowy Sącz Duże policyjne ćwiczenia w Nowym Sączu

Sprawdzenie procedur w praktyce, a także doskonalenie umiejętności i współdziałania. Takie były główne cele ćwiczeń pod hasłem „Granica 2021”, w których wzięli udział policjanci z Nowego Sącza.

Ćwiczenia przeprowadzono na terenie miasta Nowego Sącza, ale też powiatu nowosądeckiego. Scenariusz zakładał, że sądeccy policjanci otrzymali informację o nielegalnym przekroczeniu granicy Polski ze Słowacją. Przemytnicy ze zorganizowanej grupy przestępczej przewozili busem kilkoro imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu. Akcja pościgowo – blokadowa zakończyła się w rejonie wału nad Dunajcem, gdzie przemytnicy i osoby nielegalnie przebywające na terytorium RP wpadły w ręce policjantów.

Podobne ćwiczenia są przeprowadzane cyklicznie, a ich celem jest między innymi doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilności jednostek oraz współpracy między funkcjonariuszami, a także sprawdzenie obowiązujących procedur policyjnych w sytuacjach kryzysowych.

QUIZ. Gdzie jest ten budynek, park, lokal? Znasz topografię Warszawy czy jesteś na łasce taksówkarzy?

Pytanie 1 z 10
Który z poniższych pałaców NIE ZNAJDUJE się przy ul. Krakowskie Przedmieście?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE