Policjantem jest się nie tylko na służbie. Przekonał się o tym pijany kierowca z regionu sądeckiego

2022-12-07 15:42
Policjant przed służbą zatrzymał pijanego kierowcę
Autor: KMP Nowy Sącz Policjant przed służbą zatrzymał pijanego kierowcę

Zauważył nietypowy styl jazdy samochodu i zareagował. Policjant sądeckiej drogówki jeszcze przed służbą zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Okazała się nim kobieta, która miała w organizmie 1,7 promila alkoholu.

Policjant wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej policji w Nowym Sączu jadąc prywatnym samochodem na służbę zauważył w Grybowie seata, który zmienił pas ruchu i kierował się wprost na jego pojazd. 

Zderzenia udało się uniknąć, ale policjant postanowił zawrócić i zatrzymać niebezpiecznie jadący samochód. W międzyczasie o tej sytuacji funkcjonariusz natychmiast poinformował dyżurnego i poprosił o wsparcie kolegów z miejscowego komisariatu.

Jadąc za seatem, policjant z każdą chwilą coraz bardziej utwierdzał się w przekonaniu, że kobieta, która siedziała za kierownicą, jest najprawdopodobniej nietrzeźwa. Między innymi przekraczała linię ciągłą na łuku drogi i jechała „wężykiem”. W miejscowości Wojnarowa kierująca zatrzymała seata, po tym jak policjant wielokrotnie dawał jej znaki światłami drogowymi. Mundurowy natychmiast podszedł do pojazdu. Od kobiety wyczuł silną woń alkoholu, w związku z czym nakazał, by wyłączyła silnik i oddała mu kluczyki - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Wkrótce na miejsce przybył patrol Policji, a funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości 33-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego. Okazało się, że kobieta miała w organizmie 1,7 promila alkoholu.

QUIZ o smogu. Sprawdź, czy wiesz co cię truje!

Pytanie 1 z 12
Jak powstała nazwa zjawiska smogu?

Ponadto po sprawdzeniu w systemie na jaw wyszło, że ma wydaną przez starostę decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE