Policjanci ruszyli na stoki. W ten weekend kontroli będzie dużo. Na co uważać ?

2021-02-13 12:50
Do poniedziałku na stokach w całym regionie będą się pojawiać policjanci
Autor: KMP Nowy Sącz Do poniedziałku na stokach w całym regionie będą się pojawiać policjanci

Na stoki ruszyli narciarze, a za nimi policjanci. W całym regionie zaczęły się kontrole stacji narciarskich. Przypomnę. Od 12 lutego takie obiekty znowu mogą działać legalnie.  

Pierwsi narciarze na stokach pojawili się już w piątek, a w weekend dojechali kolejni. Dlatego poniedziałku na stajach narciarskich trzeba się też liczyć z obecnością policjantów.  Mundurowi kontrolują, czy narciarze stosują się do zasad i ograniczeń, które wymusiła pandemia koronawirusa.  Chodzi między innymi o zakrywanie ust i nosa czy zachowanie bezpiecznych odległości.   Policjanci sprawdzają też, czy same stacje są przygotowane i zapewniają bezpieczeństwo pracownikom i narciarzom.

Oprócz zadań związanych z pandemią policjanci dbają też o bezpieczeństwo narciarzy czy zapobiegają kradzieżom sprzętu narciarskiego.

Funkcjonariusze wyciągną też konsekwencje wobec osób jeżdżących na nartach w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, ponieważ takie osoby stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników stoku. Policjanci zwrócą też uwagę czy narciarze przestrzegają regulaminu stoku — mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

W regionie sądeckim policjantów będzie można spotkać między innymi na stokach w Wierchomli oraz Krynicy-Zdroju. Takie patrole są też na Podhalu. W policyjnych narciarskich patrolach jeżdżą funkcjonariusze pionu prewencji, którzy są odpowiednio przeszkoleni i przygotowani.  Policjanci mają też  narciarskie doświadczenie.  

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE