Wypadek w Bilsku na krajowej 75-ce

i

Autor: PSP Nowy Sącz Wypadek w Bilsku na krajowej 75-ce

Policja szuka świadków wtorkowego wypadku w Bilsku na DK 75

2021-11-03 14:00

We wtorek przed godziną 17 doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej numer 75. W Bilsku koło Łososiny Dolnej bus zderzył się z samochodem ciężarowym. Na miejscu zginęły dwie osoby, trzecia zmarła w szpitalu. Policja szuka świadków tego wypadku.

Droga była zablokowana przez kilka godzin. Policja kierowała na objazdy. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora oraz strażacy. Niestety w wypadku na miejscu zginęły dwie osoby, trzecia trafiła do szpitala i nie udało jej się uratować — to osoby podróżujące busem. Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Renault Trafic zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciągnikiem siodłowym z naczepą marki Scania. W skutek zdarzenia dwóch pasażerów renaulta w wieku 46 i 47 lat poniosło śmierć na miejscu, a 45-letni kierowca tego pojazdu zmarł po przewiezieniu do szpitala - mówi Aneta Izworska z nowosądeckiej policji.

Ofiary wypadku były mieszkańcami Sądecczyzny. Na miejscu pracowali strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz strażacy z OSP Tęgoborze i OSP Łososina Dolna. Utrudnienia trwały tam do godziny 22. Przyczyny wypadku badają policjanci i prokurator.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?

Policja prosi świadków wypadku o kontakt z  Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu, pod numerami telefonów: 47 833 41 51, 47 833 42 57 lub oficera dyżurnego – 47 833 46 30 (całodobowo).  Każda informacja w tej sprawie jest cenna i może przyczynić się do dokładnego wyjaśnienia okoliczności tego wypadku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE