Pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Nowego Sącza i powiatu

2021-08-30 14:32
Rzeka kamienica
Autor: Michał Rejduch Podwyższony poziom wody w Kamienicy

Od kilku godzin na Sądecczyźnie pada deszcz. Stan wody w Kamienicy, Dunajcu oraz Łubince cały czas rośnie. W związku z tym prezydent Nowego Sącza ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe.

Nieciekawie sytuacja wygląda także w regionie sądeckim. Starosta nowosądecki również wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całego powiatu i całodobowy dyżur w Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu. Pracownicy Centrum dostępni są pod numerami telefonów: 18 41-41-621, 18 41-41- 622.

Raport z anteny 30.08, godz.10

Padający deszcz wyrządził szkody na terenie powiatu. W Żegiestowie skarpa, na której znajdował się chodnik przy drodze wojewódzkiej, obsunęła się na tory kolejowe i zablokowała ruch pociągów jeżdżących między Muszyną a Nowym Sączem. W Rytrze jest uszkodzony most na drodze w kierunku Podmakowica. Tam obsunęła się część drogi. W gminie Chełmiec w miejscowości Boguszowa obsunęła się jedna z dróg gminnych.

Sonda
Która z piosenkarek zasługuje na ten tytuł?

Krajowa 75-ka w Witowicach Górnych, na którą rano wylał Dunajec jest już przejezdna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE