Planujesz wyjazd na zimowe ferie? Nie daj się oszukać!

2022-01-13 19:15
Uwaga na oszustów,  którzy oferują lewe noclegi
Autor: KMP Nowy Sącz Uwaga na oszustów, którzy oferują lewe noclegi

Turyści uważajcie na fałszywe oferty noclegów. Przypomina policja. Przed zimowymi feriami w internecie znowu pojawili się oszuści, którzy próbują wynajmować domki czy apartamenty, które nie istnieją.

Oszuści zazwyczaj kuszą niskimi cenami oraz dobrymi lokalizacjami. Dlatego zanim wpłacimy pieniądze wszystko dokładnie sprawdźmy, bo oszustów w sieci nie brakuje. Przekonał się o tym między innymi sądeczanin, który chciał spędzić Sylwestra na Podhalu.

Mężczyzna na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł atrakcyjną ofertę po czym wpłacił pieniądze za pobyt. Kiedy kontakt z rzekomym właścicielem domku się urwał, 25-latek zorientował się, że został oszukany. Mężczyzna stracił 2 tysiące złotych – mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Dlatego policja radzi, żeby korzystać z oficjalnych stron hoteli, pensjonatów czy portali skupiających zweryfikowanych ogłoszeniodawców.

Jeżeli w ogłoszeniu podano bardzo mało informacji na przykład tylko numer telefonu komórkowego, to już powinno wzbudzić naszą czujność. Atrakcyjne hotele czy pensjonaty kuszące znakomitą lokalizacją, wysokim standardem i jednocześnie niską ceną mogą okazać się obiektami, które wcale nie istnieją.

W przypadku prywatnych ogłoszeń warto zadzwonić na przykład do pobliskiego lokalu usługowego i zapytać o obiekt, do którego zamierzamy się udać.

Czy on będzie dobrym ojcem? Przetestuj swojego partnera

Pytanie 1 z 10
Ostatnio wspomniałaś, że chciałabyś mieć dziecko... Jak zareagował Twój partner?

Zaliczkę wpłacajmy na konto bankowe. Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu. Opór w wystawieniu takiego dokumentu powinien wzbudzić nasze podejrzenia.  

Nie działajmy pod presją czasu, bo  pośpiech nie sprzyja zachowaniu ostrożności.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE