Pijany kierowca miał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę z Nowego Sącza do Warszawy!

2022-06-01 13:43
policja
Autor: KMP Nowy Sącz

Policjanci, którzy przyjechali skontrolować autokar, którym mieli podróżować uczniowie jednej z sądeckich szkół prawdopodobnie zapobiegli tragedii. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca miał w organizmie 0,4 promila alkoholu.

Tego Dnia Dziecka uczniowie długo nie zapomną

Wszystko wydarzyło się w środę o godzinie 5 rano przed jedną ze szkół podstawowych w Nowym Sączu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy przeprowadzali rutynową kontrolę autokaru zaplanowaną przed wyjazdem na szkolną wycieczkę. Gdy mundurowi sprawdzili trzeźwość kierującego, okazało się, że 41-letni kierowca ma w organizmie 0,4 promila alkoholu.

Policja uderzyła w sieć klubów go-go

Mężczyzna nie pojechał z uczniami na wycieczkę, a policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Firma zewnętrzna, która miała zlecony ten przejazd, wyznaczyła innego kierowcę. W Wydziale Prewencji sądeckiej komendy będą prowadzone czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym po użyciu alkoholu nieodpowiedzialnemu 41-latkowi grozi teraz grzywna w wysokości nie mniejszej niż 2500 złotych lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat oraz 10 punktów karnych – mówi Aneta Izworska z biura prasowego nowosądeckiej policji.

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi

Warto poprosić policjantów o kontrolę autokaru

Tu warto dodać, że o taką kontrolę stanu technicznego autokaru i trzeźwości kierowcy rodzice i nauczyciele mogą poprosić przed każdym wyjazdem na wycieczkę. Warto jednak pamiętać, że taki wyjazd trzeba zgłosić co najmniej dwa dni wcześniej. W przypadku, gdy organizator wyjazdu, nauczyciel czy rodzic będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierowcy, o swoich podejrzeniach należy natychmiast powiadomić Policję.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE