Oszuści podszywają się pod Straż Miejską

2020-02-06 9:31
Straż miejska
Autor: Michał Rejduch Straż miejska w Nowym Sączu

Byli fałszywi kominiarze, policjanci, pracownicy spółdzielni. Nowy Sposób na wyłudzanie pieniędzy znaleźli oszuści z Nowego Sącza. Teraz podszywają się pod strażników miejskich.


Tym razem dzwonią na telefony stacjonarne mieszkańców miasta, podają się za strażników miejskich i informują o zaległościach w opłatach za wywóz śmieci czy podatki. Takie telefony odebrało już kilaka osób. Straż miejska przypomina, że nigdy w taki sposób nie kontaktuje się z mieszkańcami.

- Używamy tylko formalnych dokumentów, które dostarcza tradycyjna poczta, albo urzędowy goniec – wyjaśnia komendant Straży miejskiej w Nowym Sączu Ryszard Wasiluk.

Mundurowi proszą też o to, żeby mieszkańcy miasta, który dostali telefon od osób, które podawały się za straż miejską i prosiły o zapłatę zaległych mandatów czy podatków, skontaktowały się z numerem alarmowym Straży Miejskiej 986 i zweryfikowały taką informację.

- Nasz dyżurny poinformuje co dalej  robić – dodaje Ryszard Wasiluk.

Każdy taki przypadek jest zgłaszany też na policję.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE