Ogromna makieta kolejowa znowu do zobaczenia w Nowym Sączu [FILM]

2021-12-03 10:00
Makieta
Autor: Michał Rejduch Makieta kolejowa, która będzie mozna obejrzec na dworcu PKP w Nowym Sączu

Już w sobotę, 4 grudnia będzie kolejna okazja do tego, żeby w Nowym Sączu zobaczyć gigantyczną makietę kolejową. Do jej obejrzenia zapraszają członkowie Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. W ostatnim czasie makietę rozbudowano.

Świat w skali mikro

Kolejowe wagony, lokomotywy, dworce, stacje, ale też mosty i przejazdy kolejowe. To wszystko w skali mikro będzie można zobaczyć w sobotę w Nowym Sączu. To na specjalnej makiecie, którą ostatnio rozbudowali członkowie Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Największa makieta kolejowa w Nowym Sączu

Rozbudowa naszej makiety to dokładanie takich detali. Staramy się rozbudowywać składy pociągów, tak żeby wyglądały możliwie, jak najciekawiej. Podjęliśmy się także malowania wagonów kolejowych technika patynowania. Dzięki temu mogą wyglądać, tak jak ich odpowiedniki, które możemy zobaczyć na torach kolejowych — mówił Łukasz Wideł z nowosądeckiego stowarzyszenia miłośników kolei.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?

Jedyna taka makieta w Nowym Sączu

Makietę będzie można zobaczyć w sobotę od godziny 15 do 17 na dworcu kolejowym w Nowym Sączu. Jest to makieta zbudowana w skali 1:87 i jedyna taka, jaką można obejrzeć w Nowym Sączu. Łączna długość torów kolejowych wynosi 50 metrów. Oglądanie makiety będzie możliwe w małych grupach z zachowaniem aktualnych obostrzeń sanitarnych. Wstęp jest darmowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE