Oddział główny biblioteki ponownie czynny. Kto nie zapłaci kary za przetrzymane książki?

2021-04-14 14:41 MR
Sądecka Biblioteka Publiczna znowu otwarta dla czytelników
Autor: Michał Rejduch

Dobre wiadomości dla czytelników z Nowego Sącza. Po kilkutygodniowej przerwie ponownie otwiera się oddział główny Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Jest też mała promocja dla tych, którzy przez ograniczenia związane z koronawirusem nie oddali książek na czas. Co to takiego?

Dobre wiadomości dla czytelników Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Oddział główny przy ulicy Franciszkańskiej znowu jest otwarty. To oznacza, że mieszkańcy Nowego Sącza mogą oddawać i wypożyczać książki. Biblioteka zapominalskim przypomina o tym, że na niektóre tytuły czekają inne osoby. Ci, którzy książki przetrzymali nieco dłużej, do 15 maja nie zapłacą kary.

Nowe zasady oddawania i wypożyczania książek w bibliotece

Nie będziemy pobierać pieniędzy za przetrzymanie książek. To w związku ze zbliżającym się Tygodniem Bibliotek – wyjaśnia Marek Rylewicz, dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej. - Taki ukłon w stronę czytelników robimy co roku, jednak przypominamy o tym, żeby oddawać książki w terminie, bo są takie tytuły, po które czytelnicy ustawiają się w kolejce.

Sądecka Biblioteka Publiczna książki wypożycza na 30 dni. Po tym czasie, jeżeli czytelnik nie przedłuży wypożyczenia, jest naliczana opłata karna w wysokości 10 groszy za dzień. Biblioteka co roku zawiesza kary za przetrzymane książki przed i w trakcie tygodnia bibliotek. Ten zaplanowano w tym roku od 8 do 15 maja. Na ten czas Sądecka Biblioteka Publiczna planuje kilka ciekawych propozycji dla swoich czytelników.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl