Od 4 lat powstaje serial na Węgierskiej. Część serialowych obrazów zobaczymy na wystawie

2021-09-22 12:00
serial na węgierskiej
Autor: www.facebook.com/mgrmors

Słynny serial na Węgierskiej w Nowym Sączu kończy 4 lata. Chodzi o projekt sadeckiego artysty – graficiarza magistra Morsa, który realizuje na jednej ze ścian pod wiaduktem przy ulicy Węgierskiej. Pierwszy obraz powstał tam we wrześniu 2017 roku.

Jednych bawi i zachwyca, a innych szokuje i denerwuje. Chodzi o „Serial na Węgierskiej” w Nowym Sączu. Kolorowe murale na jednej ze ścian powstają tam od 2017 roku. Autorem jest znany sądecki Magister Mors, który w taki sposób komentuje różne wydarzenia. Lokalne, ale też krajowe.

Zlot zabytkowych pojazdów w Nowym Sączu

Polega to na tym, że co jakiś maluje na tej ścianie coś innego. Chce też pokazać, jak ten czas płynie, jaka to jest ulotność. Czasami moje obrazy są formą komentarza do bieżących wydarzeń w Polsce, czy na świecie. Wiele razy projektowałem obraz, kiedy go namalowałem, był on zupełnie inaczej odebrany – mówi magister Mors.

Część obrazów, które powstały na ścianie przy ulicy Węgierskiej, będzie można sobie przypomnieć na wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury. Zobaczymy ja już od najbliższej soboty. Otwarcie o godzinie 18 i wtedy będzie także okazja do tego, żeby spotkać się z magistrem Morsem i porozmawiać o jego twórczości. Artysta planuje też niespodziankę dla uczestników wernisażu.

Sonda
Czy skorzystasz z darmowych przejazdów w Dzień bez Samochodu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE