Nowy samochód dla strażaków z Nowego Sącza. Nie zapomniano też o psach ratownikach!

2022-05-06 16:42
Nowy samochód dostali strażacy z Nowego Sącza
Autor: KM PSP Nowy Sącz Nowy samochód dostali strażacy z Nowego Sącza

Nowoczesny samochód dostali strażacy z Nowego Sącza. Pojazd trafił do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej numer 2, gdzie działa specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza.

W samochodzie jest miejsce nie tylko dla strażaków, ale też dla psów ratowniczych. Jest też nowoczesne wyposażenie, które pomaga w planowaniu oraz prowadzeniu akcji w terenie.

Samochód na pokład może zabrać 6 zespołów ratowniczych. Pojazd dodatkowo wyposażony jest w sprzęt do łączności, wyposażenie osobiste ratowników czy zestawy GPS. Samochód kosztował ponad 460 tysięcy złotych.

Samochód bardzo potrzebny i oczekiwany. Mamy nadzieję, że poprawi naszą sprawność i gotowość bojową jeżeli chodzi o działania poszukiwawczo ratownicze – mówi starszy brygadier Paweł Motyka Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu.

Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza, która działa przy Jednostce Ratowniczo Gaśniczej numer 2 w Nowym Sączu powstała ponad 20 lat temu. Na swoim koncie ma wiele akcji. Nie tylko w Polsce, ale też za granicą.

QUIZ. Dobry kierowca powinien o tym wiedzieć

Pytanie 1 z 12
Kojarzysz to wnętrze? To jest auto marki...
Co to za wnętrze?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE