Nowy Sącz: Wolontariusze przeszli w barwnym korowodzie ulicami miasta [FILM,ZDJĘCIA]

2022-12-05 11:31

5 grudnia, to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji, stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza zorganizowało marsz „Super Bohaterów”, którymi są właśnie wolontariusze. W sumie na ulicach miasta pojawiło się kilkaset osób, które na co dzień pomagają innym.

Nowy Sącz. Świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Pomagają, bo lubią i nie biorą za to pieniędzy. Mowa o wolontariuszach, którzy w grudniu obchodzą swoje święto. Z okazji Światowego Dnia Wolontariusza w Nowym Sączy zorganizowano wielki pochód ulicami Nowego Sącza. Wzięli w nim udział członkowie szkolnych klubów wolontariatu, które koordynuje stowarzyszenie Sursum Corda w Nowym Sączu.

Wolontariusze z Nowego Sącza w pochodzie z okazji swojego święta

Wolontariusze Sursum Corda przeszli ulicami Nowego Sącza

Wolontariusze z transparentami, na których mieli wypisane hasła promujące wolontariat przeszli z ul. Morawskiego, na nowosądecki Rynek, gdzie odbył się wspólny taniec. Następnie pojechali do Starego Sącza, gdzie w Centrum Kultury i Sztuki odbyła się gala wolontariatu i debata wolontariacka pod hasłem „Dobro wraca jak bumerang” z udziałem zaproszonych gości.

Sonda
Czy kiedykolwiek zajmowałeś(aś) się wolontariatem?

Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza koordynuje szkolne kluby wolontariatu przy szkołach działających na terenie powiatu nowosądeckiego i limanowskiego. Działa w nich około 1000 wolontariuszy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE