Nowy Sącz: Szpital wstrzymał zaplanowane operacje i zabiegi. O który oddział chodzi?

2022-01-14 8:13
Szpital w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch Szpital w Nowym Sączu

Chodzi o oddział chirurgii onkologicznej. Wszystkie zaplanowane operacje i zabiegi zostały odwołane. Mają być tu kierowi tylko pacjenci, którzy wymagają natychmiastowej pomocy chirurga.

Dlaczego szpital w Nowym Sączu wstrzymał przyjęcia pacjentów?

Pacjenci, którzy potrzebowali pomocy chirurga, byli przyjmowani na oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej, ale szpital przekształcił go na oddział dla pacjentów covidowych. Dlatego pacjentów chirurgicznych kierowano na oddział chirurgii onkologicznej. Kilka dni temu oddział ten odwołał wszystkie zaplanowane zabiegi i operacje. Mają być tu przyjmowane osoby, które wymagają natychmiastowej pomocy chirurga, czy operacji ratującej życie.

Szpital tymczasowy przeżywa oblężenie

W związku z tym, że w ostatnich dniach przyjmowaliśmy dużo pacjentów w trybie ostrym, podjęliśmy decyzje o wstrzymaniu przyjęć planowych na oddział chirurgii onkologicznej. Zostaną one wznowione 17 stycznia – wyjaśnia Agnieszka Zelek, rzecznik prasowy szpitala w Nowym Sączu.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?

Sądecki szpital dysponuje 102 łóżkami dla pacjentów covidowych. W czwartek zajęte było 77 z nich, 4 pacjentów zakażonych koronawirusem przebywało na intensywnej terapii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE