Nowy Sącz. Rusza rekrutacja do miejskich przedszkoli. Kto ma największe szanse na miejsce?

2023-03-01 7:07
Przedszkole
Autor: www.pixabay.com

Największe zainteresowanie jak zwykle jest tymi zarządzanymi przez miasto. Mowa o przedszkolach w Nowym Sączu. Za kilka dni ruszy rekrutacja dla maluchów. Kto ma szanse się dostać i jakie kryteria będą brane pod uwagę?

Nowy Sącz. Rusza rekrutacja do przedszkoli

Zaczęła się walka o miejsca w miejskich przedszkolach w Nowym Sączu. Rodzice swoje dzieci będą mogli zapisywać już od 1 marca. W tym roku w przedszkolach, którymi zarządza miasto, będzie czekać około 600 miejsc. To czy dziecko będzie przyjęte, czy też nie, to okaże się dopiero w drugiej połowie kwietnia.

Przytulisko dla książek w Nowym Sączu

Pierwszeństwo podczas rekrutacji mają rodziny wielodzietne, rodziny, w których występuje niepełnosprawność, również rodzice samotnie wychowujący dzieci, oraz dzieci, które znajdują się w rodzinach zastępczych. W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci, dla których dane przedszkole jest najbliższym ze względu na miejsce zamieszkania. Bierzemy też pod uwagę kwestie rodzeństwa. Jeżeli starsze rodzeństwo do tego przedszkola uczęszcza, to tez są to dodatkowe punkty przy rekrutacji – wyjaśnia Magdalena Majaka wice prezydent Nowego Sącza.

Sonda
Pamiętasz "Domowe Przedszkole"?

Pod uwagę brane są też między innymi dochody rodziców. Wyniki rekrutacji do miejskich przedszkoli w Nowym Sączu poznamy 25 kwietnia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE