Nowy Sącz: Alejki na cmentarzu w dzielnicy Helena przejdą remont

2022-11-23 12:24
Zniszczona alejka cmentarna
Autor: Michał Rejduch Zniszczona alejka cmentarna

Te prace były zapowiadane od dawna. Stare i zniszczone alejki przestaną już być zagrożeniem dla odwiedzających groby bliskich. Miast zabiera się za ich remont.

Nowy Sącz. Remont cmentarza na Helenie

Najbardziej zniszczone alejki na cmentarzu w dzielnicy Helena w Nowym Sączu doczekają się remontu. Umowa z firmą, która zajmie się pracami, jest już podpisana. Na początek fachowcy zabiorą się za trzy alejki. Prace mają być prowadzone tak, aby nie uszkodzić grobowców. Z alejek zniknie asfalt, a pojawi się kostka.

W Nowym Sączu powstały muzealne gabloty dla niepełnosprawnych

Chodzi o trzy alejki, które są najbardziej zniszczone. Zmienimy ich nawierzchnię. Zamiast asfaltu i płyt betonowych będzie kostka brukowa o grubości sześciu centymetrów. Prace będą tak prowadzone, alby nie naruszyć konstrukcji pomników i grobów, które tam są. Prace będą wykonywane głównie ręcznie. Nie będzie głębokich wykopów — mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Sonda
Wiedziałeś/aś o tym, że balony są niebezpieczne dla dzieci?

Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku, ale w tym przypadku wszystko zależy od pogody. W poprzednich latach podobne prace wykonano na głównych alejkach na cmentarzu przy ul. Rejtana.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE