Nowoczesne SPA, nowe szatnie i prysznice. Pływalnia w Nowym Sączu będzie wyremontowana!

2022-08-04 16:00
Mosir Nowy Sącz
Autor: MOSiR Nowy Sącz Kryta pływalnia w Nowym Sączu działa od 1998 roku

Są duże szanse na to, że jeszcze w tym roku ruszy remont krytej pływalni w Nowym Sączu. Miasto zdobyło pieniądze z programu Polski Ład. Prace mają kosztować 5 milionów złotych.

Kryta pływalnia w Nowym Sączu ma ponad 20 lat

Kryty basen w Nowym Sączu czasy swojej świetności ma już dawno za sobą. Przestarzałe szatnie, prysznice i strefa saun doczekają się remontu. Wszystko po to, żeby mieszkańcy Nowego Sącza w jeszcze lepszych warunkach mogli korzystać z tego miejsca. Sama niecka nie będzie remontowana, bo tu prace wykonano kilka lat temu i jest ona w bardzo dobrym stanie.

Zwierzęta dostały kurtyny wodne na upalne dni

Mamy już gotową dokumentację i całą koncepcję remontu i rozbudowy. Będziemy remontować wejście, zadaszenie, recepcję, prysznice i szatnie. Wszystko to już było przestarzałe. I potrzebny jest ten remont. Jeżeli uporamy się z procedurami, to liczymy na to, że w tym roku ogłosimy przetarg na realizację tych inwestycji i może jeszcze w tym roku uda się rozpocząć prace – wyjaśnia Marcin Rojna, dyrektor nowosądeckiego MOSiR-u.

Pływasz jak ryba w wodzie? Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na ratownika wodnego! [QUIZ]

Pytanie 1 z 16
Skacząc do nieznanej wody, wybierasz skok

Ostatni poważny remont był 10 lat temu

Kryta pływalnia w Nowym Sączu rozpoczęła działalność w 1998 roku. W 2012 roku zakończono remont niecki basenowej, a także wymieniono płytki wokół niej i w basenie dla dzieci. Kilka lat temu przy krytej pływalni powstał plac zabaw wodnych. Nowoczesne SPA ma się znaleźć w budynku, w którym do tej pory były szatnie dla korzystających ze sztucznego lodowiska

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE