Nowe parkomaty już stoją w Nowym Sączu. Kiedy będzie można z nich korzystać?

2022-08-17 8:18
parkomaty na ul. Lwowskiej. Z lewej nowy, z prawej stary
Autor: Michał Rejduch Parkomaty na ul. Lwowskiej. Z lewej nowy, z prawej stary

45 nowych parkomatów pojawiło się na ulicach Nowego Sącza. Stoją one w strefie płatnego parkowania w miejscu, gdzie dotychczas stały maszyny, lub obok nich. Na razie nie można z nich korzystać.

Wymiana urządzeń była konieczna

Nowe parkomaty pojawiły się na ulicach Nowego Sącza. Urządzenia zastąpiły stare i wysłużone, które w strefie płatnego parkowania stały kilka lat. Ta wymiana była konieczna, bo parkomaty, które były do tej pory, były już mocno wysłużone. Parkomaty były też trudne w obsłudze i często się psuły. W nowych maszynach bezie można płacić kartą, gotówką, a także za pomocą aplikacji.

Poważne utrudnienia na kolei. Pociągi opóźnione

Wszystkie 45 parkomatów już zamontowano w strefie płatnego parkowania. Na razie trwa ich testowanie. Będzie można z nich korzystać już niebawem – powiedział nam prezes MPK Jerzy Leszczyński.

Sonda
Wolisz płacić gotówką czy kartą?

Trzeba będzie wpisać numer rejestracyjny smaochodu

W nowych parkomatach przed zakupem bilety parkingowego będzie trzeba wprowadzić numer rejestracyjny samochodu. Strefa płatnego parkowania obejmuje ścisłe centrum Nowego Sącza, ale też ulice Lwowską, Jagiellońską oraz al. Wolności.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE